Dekielek czy emblemat?

Dekielek czy emblemat?

Różnice pomiędzy dekielkiem a emblematem oraz ich typy

Zastanawiasz się czym jest dekielek albo emblemat oraz czym się od siebie różnią? Jesteś ogromnym fanem motoryzacji, a w garażu stoi Twoja „niunia”, którą chętnie polerujesz w każdy weekend przed zlotem? Uwielbiasz dbać o swoje auto i jednocześnie wyróżniać się na tle innych zmotoryzowanych? Ten artykuł jest dla Ciebie. Wyjaśnię w nim krótko, czym są dekielki, a czym są emblematy oraz jakie wyróżniam ich podstawowe typy.

Dekielek

Dekielek to, najprościej mówiąc, okrągła zaślepka montowana w środkowej części felgi aluminiowej. Pełni on głównie funkcje estetyczną, gdyż zasłania otwór centralny w feldze. Dekielki występują w rozmiarach od 50 do 80 mm średnicy zewnętrznej i wykonane są z wysokiej jakości tworzywa odpornego na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Mogą być montowane na 2 sposoby:

  1. sposób – montaż za pomocą specjalnych uchwytów sprężynowych dostosowanych do wielkości otworu centralnego felgi,
  2. sposób – montaż za pomocą niezwykle mocnej dwustronnej taśmy klejącej produkowanej przez lidera w tej branży, firmę Lohmann (więcej na temat tej technologii przeczytacie na stronie www.lohmann-tapes.pl).

Oba sposoby są bardzo łatwe w samodzielnym montażu oraz zapewniają bezpieczne i trwałe mocowanie na feldze aluminiowej. Kupując w naszym sklepie www.firma4mat.pl sam możesz zdecydować, które mocowanie dekielków jest najlepsze dla Twojego auta.

Materiał, z którego wykonuję nasze dekielki, dostępny jest w ponad dwudziestu kombinacjach kolorystycznych. Najczęściej stosuję materiały 2-kolorowe, ale również łączę ze sobą kilka różnych materiałów i technik. Dzięki temu możesz swobodnie dopasować kolory dekielków do koloru swoich felg i karoserii lub zupełnie zaszaleć, aby wyróżnić swoją brykę na tle pozostałych.

W ofercie sklepu www.firma4mat.pl znajdziesz 3 rodzaje dekielków:

  1. dekielki Standard – są to znaczki wykonane w technice wycinania za pomocą lasera CO2 z materiału dwukolorowego. Dekielki te dostępne są w ponad 20 wersjach kolorystycznych.
  2. dekielki 3D – to wersja, w której łączę ze sobą 2 lub 3 materiały w różnych kolorach. Możesz wybrać spośród 11 kolorów tła, 11 kolorów logo i, w niektórych przypadkach, również spośród 11 kolorów obwódki (np. Dekielek z logo BBS).
  3. dekielki Premium – to najwyższej jakości wykonanie z użyciem specjalnej powłoki poliuretanowej. Wycięty lub nadrukowany znaczek zanurzam w przygotowanym płynie, który po upływie odpowiedniego czasu utwardza się i tworzy wyjątkową połyskującą powłokę. Powłoka ta nie tylko jest dodatkowym zabezpieczeniem, ale również dodaje trójwymiarowości i elegancji całemu dekielkowi.

Emblemat

Emblemat jest dużo szerszym pojęciem niż dekielek. Do emblematów zaliczam elementy mocowane w różnych częściach naszych pojazdów. Dlatego też wyróżniam 4 podstawowe typy emblematów:

  1. emblematy przednie – są to elementy mocowane np. na grillu / atrapie, który znajduje się w przedniej części auta. Mocowane są one zwykle za pomocą specjalnej sprężyny (podobnej do tej stosowanej w dekielkach).
  2. emblematy tylne – analogicznie, są to elementy mocowane w tylnej części auta, najczęściej na klapie od bagażnika (w pasie tylnym). Ten typ emblematów mocuję za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.
  3. emblematy boczne – to elementy mocowane na bocznych częściach auta np. na błotniku. Ten typ może być mocowany zarówno za pomocą uchwytu sprężynowego, jak i za pomocą taśmy dwustronnej.
  4. emblematy wewnętrzne – to ostatni wyróżniany przeze mnie typ, mocowany wewnątrz auta np. na kierownicy lub desce rozdzielczej. Ze względu na sporą dowolność wyboru miejsca montażu tego typu emblematu, dostarczam je wyłącznie w zestawie z taśmą dwustronną.

Emblematy wykonane są z tego samego materiału co dekielki. Jest to lekkie, ale bardzo wytrzymałe i łatwe w obróbce tworzywo, dzięki czemu mogę uzyskać powtarzalną jakość i najwyższą precyzję cięcia. Kolory są intensywne i odporne na blaknięcie. Kształt i rozmiar w przypadku emblematów zależy od wybranego wzoru lub loga.

Jaki wzór?

W ofercie mojego sklepu znajdziesz niezwykle szeroki wybór wzorów. Są to loga marek i producentów motoryzacyjnych, zarówno tych wiodących jak BBS, Audi, Porsche, czy OZ Racing, jak i tych mniej popularnych.

Jestem otwarty również na indywidualne zamówienia – z własną grafiką. Jeśli marzysz o własnym logo, grafice lub zdjęciu, napisz do mnie koniecznie. Wystarczy, że wyślesz do mnie maila z opisem i/lub rysunkiem/zdjęciem swojego szalonego pomysłu na adres: sklep@firma4mat.pl

W moim sklepie 4MAT Centrum Znakowania spersonalizujesz i zamówisz wymarzone dekielki i emblematy do swojego ukochanego auta. Dzięki nim każdy obejrzy się za Twoją bryką, a na zlotach nie odgonisz się od gapiów. Zamów już dziś, kliknij tutaj.

Dostępne produkty

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Facebook
Instagram
×
×

Koszyk